HOPI CUP & HOPI BEST DRIVER 2021

Po prvýkrát sa organizátori – kolegovia z Hopi Holding-u rozhodli spojiť naše dve tradičné podujatia. A to 18. ročník HOPI CUPu a 4. ročník súťaže Hopi Best Driver. Počasie prialo všetkým súťažiacim, najmä však cyklistom, ktorí o HOPI CUP súťažili na 15km a 55km trase. Kategórií bolo tiež niekoľko – deti, ženy, muži a tiež nesúťažná e-bike kategória. Tento rok HOPI SK v cyklistickej súťaži nezastupoval žiaden súťažiaci. To však nemožno povedať o súťaži Hopi Best Driver, kde nás reprezentovalo 6 vodičov, ktorí postúpili z júnového regionálneho kola.

V kategórii solo vozidiel súťažné jazdy odjazdilo 5 vodičov, z nich dvaja boli naši kolegovia: Lukáš Bučka a Oliver Mikulička. V kategórii ťahačov sme videli 15 jázd, medzi nimi sa predviedli bratia Marcel a Matúš Blštákovci, Andrej Rusnák a Lukáš Blaško. Okrem našich kolegov o účasť vo finále bojovali aj vodiči z Čiech a Maďarska.

Súťažná trať bola náročná a postavená rovnako pre obe kategórie. Podmienky mali teda všetci rovnaké. Skúsení vodiči dokazovali svoje kvality pri cúvaní okolo barela, či medzi kužele. Popasovali sa aj so zhadzovaním len jednej z troch pripravených prekážok. Hodnotenie bolo všestranné a veľmi prísne aj vzhľadom k tomu, že všetci súťažiaci sú profesionálni vodiči. Z každej kategórie vzišiel jeden finalista pričom finálové jazdy prebiehali súbežne. Víťazom súťaže Hopi Best Driver sa stal český vodič ťahača, Tomáš Plášil,. Okrem titulu získal tiež novú Škodu Fabia. Druhým finalistom bol Robert Táborský, reprezentujúci českých vodičov solo vozidiel. Robert si domov odniesol nový e-bike.

Okrem našich kolegov cestovalo na súťaž niekoľko ďalších zamestnancov HOPI SK. Povzbudzovaním všetkých súťažiacich vytvorili veľmi príjemnú atmosféru. Pri súťažných jazdách našich chlapcov bolo miestami vo vzduchu cítiť adrenalín a boli sme presvedčení, že ich kvality budú ocenené na stupňoch víťazov. A nemýlili sme sa! V kategórii ťahačov svojou takmer bezchybnou jazdou obsadil 3. miesto Marcel Blšták. V kategórii solo vozidiel obsadil 3. miesto Oliver Mikulička a na 2. priečke skončil Lukáš Bučka. Zo 6 ocenení na Slovensko putovali 3. Všetkým našim kolegom srdečne blahoželáme k ich výkonom a umiestneniam. Rovnako ďakujeme kolegom z Hopi Holding za organizáciu tohto podujatia a už teraz sa tešíme na ďalší ročník Hopi Best Drivera!